2025 m. kovo 17 d. – 2025 m. balandžio 4 d. logopedė Jurgita Gelčienė, socialinė pedagogė Laurita Račkutė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Stupelė organizavo respublikinį ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų sąmoningumo didinimo projektą ,,Be patyčių – 2025“.
Projekto tikslas – ugdyti ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų gebėjimus atpažinti, suprasti ir tinkamai reaguoti į patyčias, naudojant žaidimus, kūrybines veiklas ir bendradarbiavimą. Stiprinti vaikų pagarbą vieni kitiems, ugdyti draugiškumą, empatiją ir socialinius įgūdžius, skatinant kurti saugią, palaikančią ir pagarbą grindžiančią aplinką darželyje ir mokykloje. Skatinti vaikų atsakomybę ir gebėjimą veikti ne tik savo, bet ir kitų gerovės labui.
Šio projekto metu palietėme šias temas:
– Skirtingų kojinių diena ,,Tarptautinė Dauno sindromo diena“;
– Kas yra patyčios?
– Draugystė;
– Kaip aš galiu padėti draugui?
– Pažįstu savo jausmus ir emocijas;
– Kaip elgtis užklupus blogoms emocijoms?
– Ar aš elgiuosi tinkamai?
– Kodėl Pinokiui užaugo nosis? ,,Melagių diena“
– M. K. Čiurliono įkvėpti Pasaulinės autizmo supratimo dienos piešiniai.
Į projekto įgyvendinimą įsitraukė 105 pedagogai iš įvairių Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų.
Projekto metu dalyviai savo įstaigose organizavo socialinę akciją „Nenurašyk, o palaikyk”, skirtą paminėti Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Skirtingos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu palaikymo simboliu. Pasitelkiant meninę veiklą, įtraukiant išmaniąsias technologijas, edukacinius filmukus ir mokomuosius žaidimus vaikai aiškinosi kas yra draugas, samprotavo apie draugystės reikšmę, buvo skatinami atpažinti kito asmens jausmus ir mokėsi padėti. Balandžio 2d. visi įsitraukė ir minėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Užsiėmimų metu vaikai meditavo, atliko kvėpavimo pratimus, piešė piešinius. Mūsų įstaigos bendruomenės nariai, taip pat minėjo šią dieną. Susitikusios prie arbatos puodelio, dalyvavo kūrybinėje valandėlėje ir piešė paveikslus pagal M. K. Čiurliono tapybos darbus klausantis nuostabaus kūrėjo muzikos. Šios dienos minėjimą užbaigėme bendra ugdytinių ir pedagogų kūrybinių darbų paroda.
Kiekvienas iš mūsų gali pradėti nuo savęs – geru žodžiu, šypsena, pagalba silpnesniam. Juk kartais reikia tiek nedaug, kad tie, kurie šalia mūsų, taptų laimingesni. Dėkojame visiems kurie dalyvavo projekte ir socialinėse akcijose.